Aktualności 2015

Świetni pracownicy czekają!

W serwisie www.zawodowcy.org, opracowanym przez specjalistów Politechniki Poznańskiej, można bezpłatnie znaleźć świetnego pracownika, praktykanta lub stażystę. Do dyspozycji pracodawców jest niemal 19 tys. uczniów i absolwentów wielkopolskich szkół. Dodatkowo, w systemie można też publikować oferty szkoleń.

Każda firma z Konina i powiatu konińskiego może całkowicie za darmo zarejestrować się w systemie i bardzo precyzyjnie określić, jakich praktykantów, stażystów lub pracowników szuka. W odpowiedzi otrzyma informację o kandydatach z odpowiednimi umiejętnościami w formie listy osób uszeregowanych według procentowego wskaźnika dopasowania kompetencji. To duża oszczędność czasu, bo na rozmowę kwalifikacyjną pracodawca będzie mógł zaprosić kandydatów w najwyższym stopniu spełniających jego oczekiwania.

Do dyspozycji pracodawcy mają niemal 19 tys. opisanych profili kompetencyjnych uczniów i uczennic oraz absolwentów wielkopolskich szkół zawodowych ponadgimnazjalnych. W Koninie i powiecie konińskim zarejestrowane są już 1272 osoby.

W Systemie Zawodowcy jest też moduł, w którym firmy szkoleniowe oraz zainteresowani pracodawcy mogą publikować oferty szkoleń skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i nie tylko.

Aktualne informacje o projekcie, formularz rejestracyjny oraz wersję demo projektu znaleźć można na stronie www.zawodowcy.org.

Projekt „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe” to projekt systemowy realizowany w ramach Priorytetu IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Działanie 9.2). Liderem w projekcie jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Partnerem Politechnika Poznańska. Projekt powstaje we współpracy z partnerami i instytucjami współpracującymi, m.in. wielkopolskimi Starostwami Powiatowymi, Powiatowymi Urzędami Pracy, organizacjami pracodawców z Wielkopolski oraz wieloma instytucjami związanymi z kształceniem zawodowym i rynkiem pracy.