Aktualności 2015

Samorządy "Otwarte dla Niepełnosprawnych"

Gmina Kramsk oraz Miasto Konin laureatami konkursu „Wielkopolska Otwarta dla Niepełnosprawnych".

Kapituła konkursu „Wielkopolska Otwarta dla Niepełnosprawnych" doceniła Gminę Kramsk" w kategorii innowacyjność i modelowość wdrażanych rozwiązań w zakresie edukacji. Równorzędną nagrodę za współpracę we włączeniu społecznym osób z niepełnosprawnościami przyznano Miastu Konin. Gospodarze obu samorządów, podczas uroczystej Gali Laureatów, z rąk Marzeny Wodzińskiej członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, odebrali pamiątkowe statuetki oraz nagrody finansowe w wysokości 15 tys. złotych.

Ideą konkursu jest promowanie i upowszechnianie „dobrych praktyk” w obszarze włączenia społecznego osób z niepełnosprawnościami, kreowanych i wdrażanych przez wielkopolskie powiaty i gminy, w obszarach: edukacji, rynku pracy, kultury oraz społeczeństwa obywatelskiego, a także inspirowanie samorządów do dalszego wdrażania systemowych działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami w kontekście ich włączenia społecznego we wszystkie nurty aktywności życia społecznego.

Warunkiem udziału w konkursie było przygotowanie prezentacji multimedialnej dokumentującej udogodnienia wdrożone w gminach na rzecz osób niepełnosprawnych.