Aktualności 2015

Rzeka Warta Poznania

218 kilometrów pokonają kajakarze biorący udział w XVI. Międzynarodowym spływie kajakowym WARTA TOUR 2015 Wielka Pętla Wielkopolski. Trasę zaplanowano z Kruszwicy do Poznania.

Uczestnicy XVI. Międzynarodowego spływu kajakowego WARTA TOUR 2015 Wielka Pętla Wielkopolski pokonają aż 218 kilometrową trasę z Kruszwicy do Rogalina. Jeden z odcinków, 33-kilometrowy z Konina do Lądu, meandruje urokliwymi zakątkami Konina i powiatu konińskiego.

Impreza o charakterze turystyczno – krajoznawczym ma na celu propagowanie walorów przyrodniczych Wielkiej Pętli Wielkopolski oraz atrakcyjnych miejsc znajdujących się na trasie spływu.

Udział w wydarzeniu jest odpłatny. Zgłoszenia do dnia 31 lipca 2015 r. przyjmuje Wielkopolskie Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Wodnej WARTA w Poznaniu. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej organizatora.

Spływ Kruszwica – Poznań odbędzie się w dniach 7 – 16 sierpnia 2015 r.

Ulotka