Aktualności 2015

Rusza Konkurs o tytuł "Społecznika Roku 2015"

Tygodnik Newsweek Polska ogłosił siódmą edycję konkursu o tytuł „Społecznika Roku 2015”.

Ideę podjętą przez Fundację "POMOC SPOŁECZNA SOS" w 1997 roku zapoczątkował Jacek Kuroń, w odpowiedzi na prośbę Wisławy Szymborskiej o pomoc w podzieleniu się ze społeczeństwem pieniędzmi z literackiej Nagrody Nobla. Celem konkursu jest pokazywanie aktywności osób i stojących za nimi organizacji w zmaganiu się z różnymi społecznymi problemami, nagłaśnianie przykładów obywatelskich postaw i brania spraw we własne ręce, bez oglądania się na pomoc instytucjonalną.

Kandydatów do tytułu Społecznika Roku tygodnika „Newsweek Polska” mogą zgłaszać: organizacje pozarządowe, instytucje, członkowie Kapituły Konkursu oraz osoby fizyczne (pod warunkiem podania organizacji/instytucji mogącej udzielić referencji). Zgłoszenia należy przesyłać na adres spolecznikroku@filantropia.org.pl do 7 września 2015 roku.

Więcej informacji oraz wniosek zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.spolecznikroku.newsweek.pl oraz na stronie Akademii Rozwoju Filantropii www.filantropia.org.pl.