Aktualności 2015

"Równać Szanse 2015"

Stowarzyszenie Instytut Zachodni z Poznania zaprasza organizacje pozarządowe z terenów wiejskich i miejscowości do 20 000 mieszkańców na spotkanie poświęcone Konkursowi Grantowemu Programu „Równać Szanse 2015”.

Uczestnikom warsztatów, które odbędą się 12 lutego w Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie, przekazane zostaną informacje o zasadach konkursu oraz praktyczne wskazówki dotyczące poprawnego przygotowania wniosku.

Do 10 marca 2015 roku trwa nabór wniosków na Ogólnopolski Konkurs Grantowy, organizowany w ramach Programu "Równać Szanse 2015" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego celem jest wyrównywanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. O dotacje do 40 000 zł na projekty trwające 15 miesięcy (realizowane pomiędzy 1 lipca 2015 r. a 30 listopada 2016 r.) mogą ubiegać się organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji) z terenów wiejskich i małych miast do 20 000 mieszkańców.

Szczegółowe informacje na ten temat oraz wszystkie niezbędne dokumenty znajdują się na stronie www.rownacszanse.pl.

Warsztaty poświęcone Konkursowi Grantowemu Programu „Równać Szanse 2015” odbędą się 12 lutego w Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie, przy ul. 3 Maja 1-3.

W programie spotkania:
10.00 – 11.00 omówienie idei i zasad Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego