Aktualności 2015

Program profilaktyki nowotworów głowy i szyi

Osoby w wieku 40–60 lat i zameldowane w Wielkopolsce mogą zgłaszać się na bezpłatne badania laryngologiczne w kierunku wczesnego wykrycia nowotworów głowy i szyi.

Udział w bezpłatnym badaniu lekarskim z użyciem fiberoskopu oraz pobranie wycinka do badania histopatologicznego w przypadku podejrzenia nowotworu złośliwego, umożliwia wszystkim mieszkańcom powiatu konińskiego realizowany przez samorząd Województwa Wielkopolskiego Program profilaktyki nowotworów głowy i szyi. Zgodnie z wytycznymi, badaniu mogą poddać się osoby z podwyższonej grupy ryzyka.

Rejestracja do specjalisty odbywa się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie ul. Szpitalna 45, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00, tel. (63) 240 43 02.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej dedykowanej Programowi.