Aktualności 2015

Powiat Koniński na warszawskich targach Wiatr i Woda

Mimo zimowej aury, od czwartku (12 lutego) poczuć będzie można gorącą atmosferę nadchodzącego lata. W Warszawie rozpoczynają się bowiem największe w tej części Europy Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Wodne atrakcje naszego regionu prezentować tam będzie także Powiat Koniński.

W tym roku najszybsze skutery, największe jachty, luksusowe łodzie motorowe, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny podziwiać będzie można od 12 do 15 lutego w Centrum Targowym przy ulicy Marsa.

Luty to dobry moment, aby przygotować się na nadchodzący sezon. Dlatego też na targach nie zabraknie oferty producentów sprzętu żeglarskiego, do uprawiania kajakarstwa czy windsurfingu. Swoje atrakcje zaprezentują także regiony turystyczne, które będą promować miejsca związane z aktywnym wypoczynkiem na lądzie i na wodzie. A skoro regiony turystyczne, to w Warszawie nie może zabraknąć Wielkopolski i najważniejszego produktu czyli Wielkiej Pętli Wielkopolski.

Na stoisku Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, zaprezentuje się Powiat Koniński, miasto Konin oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina”.
Podczas czterech dni promować będziemy szlak żeglowny Wielkiej Pętli Wielkopolski, a szczególnie najatrakcyjniejszy jego odcinek od Warty do Gopła – informuje Ewelina Rapeła z Wydziału Rozwoju i Promocji konińskiego starostwa.

Zainteresowani naszym regionem znajdą również publikacje poświęcone turystyce aktywnej (pieszej, rowerowej) oraz materiały przygotowane przez ośrodki wypoczynkowe położone wzdłuż Wielkiej Pętli Wielkopolski – Kanału Warta-Gopło oraz inne podmioty z branży turystycznej działające w regionie konińskim.

Zainteresowanych zapraszamy do Centrum Targowego przy ul. Marsa 56c, na stoisko nr 48 a.