Skocz do zawartości

Aktualności 2015

Aktualności

Podsumowanie Roku Sportowego 2014 w Powiecie Konińskim

Powiat koniński podsumował wyniki sportowe minionego roku. Uroczystości z udziałem samorządowców oraz zawodników, trenerów i działaczy odbyły się 17 kwietnia 2015 r., w sali balowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie.
 
Spotkanie podsumowujące zadania sportowe realizowane przez powiat w 2014 r., zainaugurował Mirosław Kruszyński – sekretarz powiatu konińskiego, który gratulując dotychczasowych osiągnięć zawodnikom z powiatu konińskiego, podkreślił rolę trenerów, działaczy klubów sportowych, koordynatorów sportu, a także dyrektorów szkół i nauczycieli wychowania fizycznego w krzewieniu sportowego ducha wśród dzieci oraz młodzieży.

Zdaniem władz powiatu, rok 2014 był pomyślny dla sportowców. Ponad 150 imprez w różnych dyscyplinach zapewniło kibicom wiele emocji. O tym, że powiat koniński zalicza się do ścisłej czołówki sportowej województwa wielkopolskiego świadczy też zajęcie I miejsca we współzawodnictwie sportowo-turystycznym powiatów woj. wielkopolskiego o Puchar Marszałka.
 
Zaproszeni goście wysłuchali wykładu prof. Maciej Tomczaka – wykładowcy Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, na temat: „Międzypokoleniowe zmiany w poziomie wykonania czynności ruchowych”.
 
Spotkanie stało się okazją do wręczenia nagród. W imieniu samorządu powiatu, Mirosław Kruszyński – sekretarz powiatu oraz Jan Bartczak – naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych, a także radni powiatu konińskiego – Elżbieta Raźna, Waldemar Marciniak i Andrzej Nowak uhonorowali najlepszych sportowców i trenerów nagrodami finansowymi, okolicznościowymi statuetkami, odznaczeniami Ludowych Zespołów Sportowych oraz upominkami.
 
Za wybitne osiągnięcia sportowe w 2014 roku, które przysłużyły się promocji powiatu konińskiego w kraju i na arenie międzynarodowej, nagrody finansowe Starosty Konińskiego otrzymali: zawodniczki karate Martyna Albanowska i Natalia Nowak, szermierze Damian Dzwoniarski i Adrian Stanisławski oraz pięściarz Igor Jakubowski.
 
Sukcesy zawodników są najlepszym świadectwem pracy ich trenerów. Nagrodę starosty odebrali też szkoleniowcy: Zdzisław Nowak (karate), Arkadiusz Roszak i Tadeusz Piguła (szermierka) i Andrzej Goiński (boks).
 
Nagrody rzeczowe trafiły natomiast do Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego WILKI Wilczyn, a także odnoszących sukcesy w badmintonie, lekkoatletyce i narciarstwie zjazdowym uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale: Artura Andrzejewskiego, Roberta Michalaka, Krystiana Krupczyka, Ewy Bajer, Mateusza Maleszy, Mateusza Matuszaka, Kamila Kubisiaka, Doroty Wojciechowskiej, Michała Błaszczyńskiego oraz ich trenerów: Jarosława Drewnikowskiego i Sławomira Woźniaka.
 
Uroczystość w Żychlinie stała się także okazją do wyróżnienia szkół i klubów sportowych, których zawodnicy z sukcesami reprezentowali powiat koniński we współzawodnictwie LZS. Puchary za osiągnięcia w rywalizacji sportowo-turystycznej powiatów województwa wielkopolskiego o Puchar Marszałka otrzymali: KS GÓRNIK KONIN, UKS SMECZ KONIN, KKPK MEDYK KONIN, LUKS WILKI WILCZYN, LZS POLONIA GOLINA oraz WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ nr 12 w Koninie. Podziękowania w formie pucharów trafiły także do wójtów i burmistrzów: do gminy Rychwał, Wilczyn, Kleczew, Stare Miasto, Kazimierz Biskupi, Rzgów, Golina, Ślesin, Sompolno, Kramsk i Krzymów.
 
Puchary za wspieranie powiatu konińskiego w organizowaniu współzawodnictwa sportowo – turystycznego powiatu konińskiego otrzymały również szkoły: Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie, Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Starym Mieście, Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wysokiem, Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Mąkolnie, Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rychwale.
 
Wyróżnienia za wysokie osiągnięcia sportowe trafiły do Gimnazjum w Żychlinie oraz Gimnazjum w Mąkolnie za zdobycie medali we współzawodnictwie Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska”. Natomiast za osiągnięcia w klasyfikacji punktowej wyróżnienia otrzymały: Szkoła Podstawowa w Sompolnie, Gimnazjum w Kleczewie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie.
 
Za wkład w rozwój i promocję sportu nagrodzono również działaczy sportowych. Złotą odznaką LZS uhonorowano Henryka Działaka – dyrektora OSiR w Wilczynie. Srebrną odznakę otrzymał Andrzej Sieradzki – wychowawca z WTZ nr 12 w Koninie.
Wykład prof. Macieja Tomczaka nt.
Goście Podsumowania Roku Sportowego 2014 w Powiecie Konińskim
Uhonorowani najlepsi sportowcy i trenerzy
Spotkanie zainaugurował Mirosław Kruszyński, sekretarz powiatu konińskiego
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting