Aktualności 2015

Największe targi dla wodniaków za nami

Cztery dni, 436 wystawców z siedmiu krajów, 118 jachtów, łodzi i motorówek i ok. 40 tys. zwiedzających. Tak w liczbach podsumować można zakończone w ubiegłą niedzielę największe w Polsce Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w Warszawie.

To już 27. edycja targów, podczas których spotkali się przedstawiciele branży oraz miłośnicy sportów wodnych i wypoczynku nad wodą. Nie zabrakło również oferty dla wędkarzy, windsurferów, kajakarzy czy płetwonurków. Możliwości spędzenia wolnego czasu na wodzie i nad wodą zaprezentowały także regiony turystyczne. W Warszawie nie zabrakło Wielkopolski i najważniejszego produktu turystyki wodnej – czyli Wielkiej Pętli Wielkopolski.

Na stoisku Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej do uroków i dobrej infrastruktury konińskich jezior przekonywali pracownicy konińskiego starostwa i Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina”.

Liczący prawie 690 km szlak wodny cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród chcących spędzić urlop na wodzie, ale także wśród właścicieli jachtów i barek, chcących czarterować je na Pętli. Mamy nadzieję, że tak duże zainteresowanie wśród zwiedzających będzie widoczne podczas sezonu letniego na naszym odcinku Wielkiej Pętli.

Targi WIATR i WODA to obok ekspozycji wystawców także ciekawe spotkania, prelekcje, warsztaty i pokazy. Największym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Podróżnikiem Roku 2015 według czytelników National Geographic – Aleksandrem Dobą, który jako pierwszy przepłynął samotnie Ocena Atlantycki kajakiem. Pan Aleksander odwiedził również nasze stoisko.
Aleksander Doba na stoisku Wielkiej Pętli Wielkopolski
Największe targi dla wodniaków za nami