Skocz do zawartości

Aktualności 2015

Aktualności

"Najpiękniejszy stół świąteczny"

Agnieszka Hyży i Emilia Wiśniewska z Zespołu Szkół ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie zajęły trzecie miejsce w konkursie „Najpiękniejszy stół świąteczny”. Tematem przewodnim była „Piernikowa aranżacja rodzinnego stołu wigilijnego”. Konkurs odbył się 18 grudnia 2015 r.
 
„Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło: i zwyczaje, i święta rodzinne. I dom pełen wspomnień. Najważniejsze jest, by żyć dla powrotu”. Słowa Antoine de Saint-Exupéry od 13 lat inspirują uczniów szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w konkursie „Najpiękniejszy stół świąteczny”. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Piernikowa aranżacja rodzinnego stołu wigilijnego”.

„Oryginalne i niepowtarzalne aranżacje świątecznego stołu przygotowała młodzież z 11 szkół województwa Wielkopolskiego m.in.: Kalisza, Słupcy, Strzałkowa, Czarnkowa, Wrześni, Kościelca, Lisowa, a także Rychwała i Konina. Zgodnie z motywem przewodnim konkursu, na stołach dominowały pierniki. Nie zabrakło tradycyjnych elementów tj. sianka, świec, gałązek świerku oraz opłatka. Ideą konkursu, organizowanego od 13 lat przez Klub Młodego Gastronoma, jest podtrzymywanie i pielęgnowanie polskiej tradycji. Naszą szkołę reprezentowały: Agnieszka Hyży i Emilia Wiśniewska, którym komisja konkursowa przyznał trzecie miejsce – mówi Anna Matczak-Gaj, dyrektor ZSE-U w Żychlinie.

Najpiękniejszy stół przygotowały Magdalena Walkowska i Justyna Rybicka z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu. Doceniono również aranżację stołu Weroniki Kozłowskiej, Anny Rakowskiej i Bartłomieja Brzozowskiego z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu nagradzając ich drugim miejscem.
 
Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Konińskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
Najpiękniejszy stół przygotowały Magdalena Walkowska i Justyna Rybicka z Zespołu Szkół Gastronomiczn
Doceniono również aranżację stołu Weroniki Kozłowskiej, Anny Rakowskiej i Bartłomieja Brzozowskiego
Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie reprezentowały: Agnieszka Hyży i Emilia Wiśniewska,
Oryginalne i niepowtarzalne aranżacje świątecznego stołu przygotowała młodzież z 11 szkół województw
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting