Skocz do zawartości

Aktualności 2015

Aktualności

Maciej Kwieciński Wielkopolskim Rolnikiem 2014 roku

Maciej Kwieciński z Liśca Wielkiego znalazł się w dziesiątce najlepszych rolników w województwie. Sukces ten zapewnił mu udział w XIV edycji konkursu Wielkopolski Rolnik Roku. Akty nominacji otrzymali także dwaj inni rolnicy z powiatu konińskiego: Norbert Sieczka z Kawnic Kolonii, gm. Golina oraz Marcin Woźniak z miejscowości Sarnowa, gm. Ślesin.
 
Wyniki Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2014 ogłoszono 22 marca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas uroczystej gali naszym nagrodzonym rolnikom towarzyszyła delegacja z powiatu konińskiego na czele ze starostą Stanisławem Bielikiem i przewodniczącym rady Januszem Stankiewiczem.
 
Konkurs nieprzerwanie od 14 lat promuje wielkopolskie rolnictwo. Uczestniczyło w nim już ponad 1000 gospodarzy z całego województwa: producentów zbóż, bydła mlecznego, trzody chlewnej, ogrodników, sadowników, a także producentów grzybów, ryb, ślimaków i zwierząt futerkowych. Prestiżowym tytułem i statuetką „Siewcy” nagrodzono dotychczas 126 rolników.
 
W ubiegłym roku, powołana przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego kapituła, odwiedziła 62 gospodarstwa rolne z całej Wielkopolski, czyli wszystkie zgłoszone do tej edycji konkursu – informuje Bożena Frankowska główny specjalista ds. rolnictwa w konińskim starostwie – Najlepszych 20 gospodarzy nominowała do nagrody, a 10 spośród nich zarekomendowała do tytułu Wielkopolskiego Rolnika Roku 2014.
 
Decyzją kapituły, najcenniejsze trofea konkursowe: prestiżowy tytuł, statuetka „Siewcy” oraz nagroda finansowa stały się udziałem Macieja Kwiecińskiego z Liśca Wielkiego w gm. Stare Miasto, który prowadzi nowoczesne gospodarstwo specjalizujące się w produkcji bydła rzeźnego oraz żywca wieprzowego.
 
Maciej Kwieciński należy do licznego grona rolników z powiatu konińskiego, którym nie brakuje motywacji do pogłębiania wiedzy w zakresie obranych kierunków produkcji, a także inwestowania w swoje gospodarstwo i pozyskiwania środków na jego modernizację – mówi starosta Stanisław Bielik – Dzięki temu, gospodarstwo naszego laureata spełnia najwyższe standardy organizacji pracy oraz osiąga wysoki poziom produkcji i satysfakcjonujące wyniki ekonomiczne.
Rolnicy nominowani do tytułu Wielkopolski Rolnik 2014 roku
Rolnicy nominowani do tytułu Wielkopolski Rolnik 2014 roku
Laureaci tytułu Wielkopolski Rolnik 2014 roku
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting