Skocz do zawartości

Aktualności 2015

Konsultacje społeczne

Zarząd Powiatu Konińskiego, od jutra (12 lutego) wszczyna procedurę konsultacji społecznych, których przedmiotem będą: „Strategia rozwoju turystyki Obszaru Funkcjonalnego Aglomeracja Konińska wraz z programem rozwoju komunikacji rowerowej” oraz „Plan zrównoważonego gospodarowania energią Obszaru Funkcjonalnego Aglomeracja Konińska”.

Konsultacje społeczne obu dokumentów, to ostatni etap przed przyjęciem ich przez Radę Powiatu Konińskiego. Ich  celem jest zapewnienie mieszkańcom powiatu konińskiego uczestnictwa w ważnych dla powiatu sprawach, w szczególności zbieranie opinii i propozycji do wykorzystania przy podejmowaniu decyzji dotyczących powiatu, w tym strategii i planów wieloletnich. Konsultacje mają charakter opiniodawczy, a ich wyniki nie wiążą organów powiatu.