Aktualności 2015

IX Regionalne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi w Krzymowie

W ostatnią niedzielę maja (31.05) odbędzie się jedna z najbardziej oczekiwanych imprez jeździeckich w województwie – Regionalne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi w Krzymowie.

Zawody w Krzymowie należą do największych i najbardziej prestiżowych imprez w tej kategorii w Regionie. To także jedno z najważniejszych wydarzeń rekreacyjno – sportowych w powiecie, które z każdym rokiem zyskuje nowych sympatyków, nie tylko wśród hodowców koni i miłośników jeździectwa.

Impreza służy rozpowszechnianiu tradycji powożenia zaprzęgami. Rywalizacji sportowej, która stanowi główny punkt jej programu, towarzyszy szereg atrakcji kulturalno-rozrywkowych.

Inicjatorem i organizatorem zawodów jest Tadeusz Jaroszewski, radny powiatu konińskiego. W realizacji przedsięwzięcia wspierają go patroni honorowi: Starosta Koniński i Wójt Gminy Krzymów.

Tegoroczną imprezę rozpocznie o godzinie 13.45 paradą sprzed posesji przy ul. Głównej 64 do miejsca przy ul. Głównej 67 E. Konkurencje zaprzęgowe, w których zaprezentuje się ponad trzydziestu zawodników, poprzedzi pokaz specjalny Dariusza Bajera – uczestnika zawodów międzynarodowych. Po rozstrzygnięciu wszystkich konkurencji i wręczeniu nagród rozpocznie się festyn, podczas którego będzie można zobaczyć pokaz statyczny sprzętu wojskowego 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu oraz wystawy: zabytkowych motocykli, sprzętu rolniczego i wyrobów regionalnych. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, w tym „majówki z niespodzianką”.