Aktualności 2015

III miejsce dla Powiatu Konińskiego

Powiat Koniński wywalczył trzecie miejsce w XVII edycji Współzawodnictwa Sportowo-Turystycznego Powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka.

Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego wywalczony w całorocznym współzawodnictwie sportowo-turystycznym powiatów woj. Wielkopolskiego z rąk przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu 4 grudnia 2015 roku odebrał starosta Koniński, Stanisław Bielik.

Udział zawodników z powiatu konińskiego w ponad 20 różnych imprezach sportowo-turystycznych, a także bardzo dobre przygotowanie i zacięta rywalizacja, przyczyniły się do zdobycia Pucharu Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Powiat Koniński pokonał 28 reprezentacji z całej Wielkopolski.

Pierwsze miejsce wywalczył powiat średzki, a drugie powiat szamotulski. Gospodarzem tegorocznego wydarzenia było Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Baranowie, gm. Tarnowo Podgórne.
Wręczenie Pucharu Marszałka Województwa Wielkopolskiego Stanisławowi Bielikowi, staroście konińskiem
Laureaci XVII edycji Współzawodnictwa Sportowo-Turystycznego Powiatów Województwa Wielkopolskiego