Aktualności 2015

Golina – zwycięzcą XVII Powiatowej Letniej Spartakiady Mieszkańców Wsi

Weekend minął w powiecie konińskim pod znakiem sportowych rozgrywek. Na hali sportowej w Żychlinie zmierzyły się reprezentacje gmin powiatu konińskiego podczas XVII Powiatowej Letniej Spartakiady Mieszkańców Wsi.

O miejsca na podium walczyli sportowcy z Goliny, Rychwała, Krzymowa, Starego Miasto, Rzgowa i Wilczyna rywalizując w grach zespołowych, konkurencjach rekreacyjnych oraz rodzinnych.

W pierwszym dniu zawodów rozegrane zostały mecze w piłce siatkowej, nożnej oraz koszykówce. Niedzielę zdominowały konkurencje rekreacyjne i rodzinne. Uczestnicy spartakiady musieli wykazać się szybkością, sprawnością i celnością w szesnastu dyscyplinach, m.in.: w rzucie beretem na odległość, wędkowaniu na sucho, biegu sztafetowym wahadłowym, a także biegając w worku.

W klasyfikacji ogólnej XVII Powiatowej Letniej Spartakiady Mieszkańców Wsi zwyciężyła gmina Golina. Na drugim miejscu zakończyła rywalizację gmina Rychwał, a na najniższym stopniu podium – reprezentacja Krzymowa.

Najlepsze gminy oraz zawodnicy poszczególnych konkurencji otrzymali puchary i medale ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie. Sportowe trofea wręczyli wicestarosta Władysław Kocaj i Anna Matczak-Gaj dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Dyplomy dla reprezentacji zwycięskich gmin odebrali ich włodarze: burmistrzowie Mirosław Durczyński i Stefan Dziamara oraz wójt Tadeusz Jankowski.

Zawodnicy najlepszych drużyn w poszczególnych konkurencjach rekreacyjnych i rodzinnych reprezentować będą Powiat Koniński w finale wojewódzkim spartakiady 14 czerwca w Żerkowie. W półfinałach gier zespołowych, które odbędą się 7 czerwca we Władysławowie, o dalszy awans powalczą reprezentacje: gminy Golina - w piłce nożnej mężczyzn i kobiet oraz koszykówce mężczyzn; gminy Krzymów - w koszykówce kobiet; gminy Wilczyn - w siatkówce mężczyzn oraz gminy Rychwał – w piłce siatkowej kobiet.