Aktualności 2015

Gmina Stare Miasto wyróżniona

Samorząd gminy Stare Miasto, po raz kolejny, został wyróżniony w rankingu Filary Polskiej Gospodarki. Ranking jest organizowany corocznie przez dziennik Puls Biznesu.

Ranking ma na celu wyróżnić w każdym województwie firmy, które mają największy wpływ na gospodarkę regionu. Wyboru laureatów dokonują przedstawiciele władz lokalnych w każdym z województw. W Wielkopolsce wśród firm - laureatów z subregionu konińskiego znalazł się PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin. Przedsiębiorstwo to znalazło się na 3 miejscu w regionie.

Podczas uroczystej gali Filarów Polskiej Gospodarki 15 kwietnia w Warszawie odbył się również ranking „Samorządowy Menedżer Regionu”. Ma on na celu wyróżnić samorządowców z każdego z województw. Drugie miejsce w Wielkopolsce  zajął wójt gminy Stare Miasto Ryszard Nawrocki. Na uwagę zasługuje fakt , że laureaci otrzymują wyróżnienie na podstawie zgłoszeń i opinii od samorządowców z całego regionu. Najlepsi samorządowcy zostali wyróżnieni pod kątem efektywności zarządzania gminą i jej finansami, inwestycji w ochronę środowiska oraz skutecznego budowania aktywności społecznej.
Laureaci rankingu
Drugie miejsce w rankingu