Aktualności 2015

"Amazonki" zwyciężają raka

Integracja mieszkanek powiatu konińskiego dotkniętych rakiem piersi, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu z powodu choroby nowotworowej, a także wsparcie i rehabilitacja psycho-społeczna, to główne założenia pikniku rodzinnego zorganizowanego przez Koniński Klubu „Amazonki”.

Zdrowy styl życia, aktywność fizyczna kobiet po mastektomii, problematyka chorób nowotworowych a także rehabilitacja kobiet po leczeniu raka piersi, były wiodącymi wątkami poruszanymi podczas pikniku konińskich „Amazonek”, który odbył się w Centrum Zdrowia i Relaksu VERANO w Ślesinie 30 maja 2015 r. Spotkanie było doskonałą formą  integracji i rehabilitacji dla rodzin dotkniętych chorobą nowotworową oraz dobrą zabawą dla trzech pokoleń uczestników.

Przedsięwzięcie współfinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w ramach zadania publicznego „Razem zwyciężamy raka”.