Aktualności 2015

Aglomeracyjny Konwent Samorządowy zaopiniował ostatnie dokumenty strategiczne

Dziewiąte spotkanie Komitetu Sterującego Aglomeracji Konińskiej odbyło się w czwartek (19 lutego br.) w Starostwie Powiatowym w Koninie w ramach Konwentu Wójtów i Burmistrzów Aglomeracji Konińskiej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele gmin powiatu konińskiego, Starosta Koniński Stanisław Bielik oraz Sławomir Lorek Wiceprezydent Konina – partnerzy projektu „Aglomeracja konińska – współpraca JST kluczem do nowoczesnego rozwoju gospodarczego”.

Głównym tematem spotkania było sprawozdanie z realizacji projektu oraz przyjęcie przez Komitet Sterujący dwóch dokumentów strategicznych tj. Planu zrównoważonego gospodarowania energią OFAK oraz Strategii rozwoju turystki OFAK wraz z programem rozwoju komunikacji rowerowej.

Składając sprawozdanie z realizacji projektu Katarzyna Rejniak – koordynator przedstawiła działania projektowe realizowane w I kwartale br. informując m.in. o warsztatach z pisania wniosków partnerskich w nowej perspektywie finansowej 2014+, które odbędą się w pierwszym tygodniu marca oraz konferencji podsumowującej realizację projektu.

Zatwierdzone przez Komitet Sterujący dokumenty będą przyjęte przez Radę Powiatu Konińskiego i Radę Miasta Konina do końca kwietnia br. Są to ostatnie dokumenty strategiczne opracowane i przyjmowane w ramach projektu Aglomeracji Konińskiej.

Podsumowaniem wszystkich działań będzie konferencja, która odbędzie się 17 marca w auli PWSZ w Koninie. Udział w niej wezmą przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu województwa Wielkopolskiego oraz wszystkich partnerów projektu.

Ponadto uczestnicy Konwentu zapoznali się z informacją o projekcie „System wzmacniania potencjału i kompetencji sektora spółdzielni socjalnej oraz stworzenie sieci współpracy z instytucjami rynku pracy oraz pomocy i integracji społecznej”, którą przedstawił  Przemysław Piechocki ze Stowarzyszenia na Rzecz Spółdzielni Socjalnych w Poznaniu oraz dokonali wyboru Przewodniczącego Konwentu Wójtów i Burmistrzów na nową kadencję, którym został ponownie Burmistrz Kleczewa Marek Wesołowski.