Rok szkolny 2015/2016 oficjalnie rozpoczęty

Zespół  Szkół EKonomiczno-Usługowych w ŻychliniePowiat Koniński zainaugurował nowy rok szkolny 2015/2016. W prowadzonych przez niego szkołach naukę rozpocznie ponad tysiąc uczniów.

Od 1 września naukę w szkołach prowadzonych przez Powiat Koniński rozpoczęło 1130 uczniów, w tym 271 pierwszoklasistów. O ich edukację dbać będzie 209 nauczycieli.

Dostosowując się do nowych realiów gospodarczych, szkoły rozszerzyły ofertę nauczania o kierunki umożliwiające uczniom zdobycie wykształcenia zawodowego i średniego technicznego. Od tego roku, uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie będą kształcić się w zawodzie stolarz, natomiast w technikum Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie - w kierunku technik spedytor.

Po 3 latach od uruchomienia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rychwale pierwszego w powiecie konińskim przedszkola dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi i autyzmem, placówka otworzyła kolejny oddział przedszkolny w Ślesinie. Dzięki temu, od nowego roku szkolnego z zajęć terapeutyczno – edukacyjnych będą mogli skorzystać także najmłodsi mieszkańcy północnej części powiatu. Ośrodek w Rychwale może pochwalić się również zakończeniem ważnych inwestycji, m.in.: montażem windy przystosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wymianą przyszkolnego ogrodzenia.

Do nowego roku szkolnego dobrze przygotowały się również pozostałe szkoły powiatu. Wzbogaciły swoją bazę dydaktyczną oraz przeprowadziły niezbędne remonty poprawiające komfort nauki i pracy. Zadbały też, by atrakcyjnej i zróżnicowanej ofercie edukacyjnej towarzyszył zorganizowany system zajęć pozalekcyjnych oraz udział w unijnych i krajowych projektach edukacyjnych.