Powiat Koniński zakończył inwentaryzację wyrobów zawierających azbest

Powiat Koniński zakończył w 13 gminach inwentaryzację wyrobów zawierających azbest.

Przeprowadzona inwentaryzacja wykazała zastosowanie azbestu w pokryciach dachowych w 23 547 miejscach, z czego 7 095 na budynkach mieszkalnych a 15 879 na budynkach gospodarczych. W przypadku 573 lokalizacji azbest zidentyfikowano na obiektach, które nie znajdowały się w ewidencji lub azbest zalegał na posesji – oznaczone jako „magaz.”

Łączna ilość wyrobów zawierających azbest występujących w 13 gmin Powiatu to: 3 453 678 m2 o szacunkowej masie 40 239 827 kg.