Mammobus w powiecie konińskim

Badanie mammograficzneBezpłatne badania mammograficzne w mammobusie będą mogły wykonać mieszkanki powiatu konińskiego. Do profilaktyki zaprasza LUX MED Diagnostyka.

Mammografia, czyli badanie piersi u kobiet, w którym wykorzystuje się promieniowanie rentgenowskie, to skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Badania odbędą się 6 września 2015 r. w Rychwale przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Tuliszkowska oraz 9 września 2015 r. w Kazimierzu Biskupim przy Stadionie.

Badania skierowane są do kobiet w dwóch grupach wiekowych:
  • 50-69 lat – realizowane w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi; jest to badanie bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie); nie jest wymagane skierowanie lekarskie.
  • 40-49 oraz 70-75 lat – wykonywane z Projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego; wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji.

Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania znajdują się na stronie: www.fundusze.mammo.pl. Rejestracja na badania w ramach obu programów odbywa się 7 dni w tygodniu pod nr tel. 58 666 2 444.