Licheński Bieg w hołdzie św. Janowi Pawłowi II

Licheński Bieg w hołdzie św. Janowi Pawłowi IIAż 207 osób stanie na starcie I Licheńskiego Biegu w hołdzie św. Janowi Pawłowi II w Licheniu Starym.

„Musicie od siebie wymagać…”, ta dewiza wypowiedziana przez J. Pawła II będzie towarzyszyła uczestnikom wydarzenia. Nie przypadkowo – I Licheńskiemu Biegowi – towarzyszy postać Jana Pawła II. Jego autorytet, fascynacja sportem oraz wymowna myśli przewodnia „Musicie od siebie wymagać…” motywują do udziału w wydarzeniu i tym samym przezwyciężania własnych słabości oraz sięgania po zwycięskie laury.

Bieg odbędzie się w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn, którzy 10-kilometową trasę będą musieli pokonać w dwie godziny. W tym czasie najmłodsi uczestnicy imprezy, będą mogli rywalizować w biegu dla maluchów, poznać zasady bezpiecznego zachowania się na drodze po zmierzch, sprawdzić swoje umiejętności z miasteczku rowerowym oraz wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami – atrakcje dostępne będzie w przygotowanej specjalnie na tę okazję „Strefie dziecka”.

Impreza pod patronatem honorowym starosty konińskiego Stanisława Bielika.

Organizatorzy: Spółdzielnia Socjalna „Inspiracja”, Fundacja ERKA oraz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej zapraszamy w niedzielne przedpołudnie (4 października) o godz. 11.30. Zawodnicy wystartują z parkingu przy Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej (sektor E, ul. Toruńska).