Powiatowa strona internetowa z kolejnymi rekordami

Prawie 20 procentowy wzrost użytkowników w 2014 roku odnotowaliśmy na stronie internetowej Powiatu Konińskiego. Po raz pierwszy roczny licznik użytkowników powiatowej witryny przekroczył liczbę 100 tys.

W minionym roku strona internetowa Powiatu Konińskiego – www.powiat.konin.pl – miała prawie 400 tys. odsłon. W porównaniu z rokiem 2013 odnotowaliśmy prawie 17% wzrost odsłon.

Najczęściej na naszej stronie gościliśmy rodzimych użytkowników. Największą grupę stanowili Wielkopolanie i byli to głównie mieszkańcy Konina, powiatu konińskiego i Poznania. Równie aktywni byli mieszkańcy Warszawy oraz Bydgoszczy. W gronie najchętniej odwiedzających znalazły się województwa: wielkopolskie, mazowieckie oraz kujawsko-pomorskie. Średnio, wszyscy odwiedzający poświęcili nam prawie 3 min.

Najlepszą oglądalność strony internetowej odnotowano 17 listopada 2014 r. Dzień po wyborach samorządowych informacji o ich wynikach poszukiwało 1 341 osób.

Według informacji zgromadzonych przez portal Google Analytics odwiedzili nas również internauci z: Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Holandii, czy Wielkiej Brytanii. Sporym zaskoczeniem są wizyty z Kenii, Indonezji, czy Indii.

Powiatowa witryna internetowa jest na bieżąco aktualizowana i dostosowywana do nowych potrzeb zgłaszanych przez użytkowników. Przykładem jest tu dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych zgodnie z wymogami dostępności infrastruktury publicznej. Likwidacja barier pozwala nam na dotarcie z przekazem do znacznie szerszego grona osób oraz stanowi klucz do informowania osób niepełnosprawnych.
Zmiany widać też na pierwszy rzut oka, ponieważ w ostatnich miesiącach dodawaliśmy kolejne interesujące moduły. Atrakcyjność powiatu konińskiego ukazujemy poprzez tematyczne zakładki: POWIAT DLA SENIORA, WIELKA PĘTLA WIELKOPOLSKI, czy moduł DIALOG SPOŁECZNY.

Wszystkim internautom dziękujemy za każdą wizytę i zachęcamy do powrotów na powiat.konin.pl.