Powiat Koniński wśród najlepszych powiatów

Powiat Koniński znalazł się wśród najlepszych powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców w Rankingu Gmin i Powiatów 2014, którego organizatorem jest Związek Powiatów Polskich. Powiat Koniński znalazł się w tym roku wśród laureatów zajmując 10 miejsce w klasyfikacji.

Od 2003 roku Powiat Koniński bierze udział w rankingu, który ocenia najlepsze samorządy powiatowe w Polsce. Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w jedenastu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Kolejność w Rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów. – Od tej pory przez cały rok na stronie internetowej powiatu eksponować będziemy logo konkursu z informacją o wyróżnieniu, a potwierdzający to dyplom starosta koniński odbierze podczas organizowanego co roku Kongresu Regionów – informuje Witold Nowak, naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Koninie.

Udział w Rankingu jest bezpłatny.