Skocz do zawartości

Sierpień

Aktualności

Noc Pod Gwiazdami

Na niezapomnianą podróż w czasie z „Łzami Świętego Wawrzyńca” oddalonymi od Ziemi o ponad 7000 lat świetlnych i znajdującymi się w pasie Drogi Mlecznej, zapraszamy 8sierpnia 2015 r.. Wyprawa, dla wielu cyklistów w nieznane, rozpocznie się o godz. 20.30. sprzed siedziby konińskiego oddziału PTTK (ul. Kolejowa 11).
 
Z historią mitologicznego Perseusza, widocznego nad głowami w sierpniowe wieczory w gwiazdozbiorze nieba północnego i utożsamianego z wizerunkiem rycerza z mieczem w dłoni i głową meduzy w drugiej, będzie można się zapoznać podczas „Nocy Pod Gwiazdami”, na którą zaprasza Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawczego oddział w Koninie.
 
Swoją bogatą wiedzą na ten temat podzieli się z uczestnikami rajdu Anna Pęcherska – specjalistka Ciklo do spraw ciał niebieskich, sekcji turystyki rowerowej konińskiego PTTK.
 
Miłośników dwóch kółek chcących doświadczyć wielu emocji i przeżyć zapraszamy na 30 km rajd, który poprowadzi Piotr Pęcherski.
 
Organizatorzy zalecają, by w wyposażeniu każdego cyklisty znalazło się:
  • ubranie z elementami odblaskowymi,
  • koc i ciepła herbata,
  • pieczyste na ognisko,
  • lornetka.
 
Zapraszamy!!!
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting