Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

Samorządowcy z powiatu konińskiego uczcili Dzień Edukacji Narodowej. Gospodarzem obchodów był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Piotra Janaszka w Rychwale, który świętował także jubileusz 30-lecia istnienia.

Podczas uroczystości dedykowanej kadrze pedagogicznej szkół powiatu konińskiego przedstawiciele organu prowadzącego złożyli nauczycielom, wychowawcom i pracownikom niepedagogicznym najlepsze życzenia oraz podziękowania za zaangażowanie, cierpliwość oraz codzienny trud.

W przemówieniu inaugurującym obchody, starosta koniński Stanisław Bielik podkreślił znaczenie i wpływ pracy nauczyciela na wychowanie młodego pokolenia. Szczególe słowa uznania i wdzięczności skierował pod adresem pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale. Placówce, która od trzydziestu lat zapewnia kompleksową edukację, rehabilitację, terapię oraz opiekę dzieciom i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Kolejnym miłym, a zarazem oczekiwanym, momentem akademii było wręczenie nagród za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej.

Nagrodą Starosty Konińskiego I i II stopnia uhonorowani zostali: Renata Szczepaniak, Zofia Dziamara, Katarzyna Witkowska, Ilona Rucińska, Urszula Michalak, Renata Winiecka, Hanna Kazańska-Książczak i Jarosław Drewnikowski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale; Jacek Żerkowski, Jolanta Staszak, Emilia Gołębiowska-Kulik i Alojzy Kaczmarczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie; Tomasz Drzewiecki i Maciej Trzewiczyński z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie, Anna Matczak-Gaj, Jolanta Knapkiewicz oraz Artur Rosiak z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, a także pracownicy Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie: Małgorzata Sobieraj, Agnieszka Średniawa i Karina Owsianko.

Dyrektorzy placówek oświatowych wręczyli też nagrody uznaniowe 88 nauczycielom ze swoich szkół, a Edyta Zielińska z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Ślesinie oraz Edyta Dziamara i Agnieszka Kuśnierczak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale otrzymały akty nadania awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Do grona nagrodzonych dołączył też uczeń Liceum Ogólnokształcącego w ZSP w Sompolnie. Bartosz Śliwicki odebrał nagrodę Starosty Konińskiego za wybitne wyniki w nauce oraz osiągnięcia zdobyte w olimpiadach i konkursach przedmiotowych.

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły będącej gospodarzem uroczystości.
Słowa uznania i wdzięczności pod adresem pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ryc
Wręczenie nagród za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej
Goście powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej