Jubileusz 100-lecia edukacji w Sławsku

Od wieku, czyli od stu lat we wsi Sławsk (gmina Rzgów) funkcjonuje szkoła. W piątek 16 października 2015 r. odbyła się niezwykła uroczystość obchodów 100-lecia edukacji w tej miejscowości.

Jubileusz 100-lecia Zespołu Szkół w Sławsku był dla organizatorów wydarzenia, a przede wszystkim dla absolwentów szkoły, wyjątkową okazja do wspólnego spotkania po latach, przeżywania wydarzeń i chwil z minionego wieku, był sentymentalną podróżą w przeszłość.

Uroczystość rozpoczęła się w Zespole Szkół w Sławsku od odsłonięcia tablicy pamiątkowej, zakopania kapsuły czasu oraz posadzenia dębu na pamiątkę tego jubileuszu. Następnie wszyscy przybyli na uroczystość mogli zwiedzać izby lekcyjne, oglądać wystawy zdjęć, dzienników i pamiątek z lat ubiegłych oraz porozmawiać w „Kawiarence wspomnień”.
Po wspomnieniach w szkolnych murach odbył się radosny korowód gości i młodzieży szkolnej, który przeszedł do Domu Kultury w Sławsku gdzie odbyła się druga część uroczystości. Goście zapoznali się z historia oświaty w Sławsku przedstawioną przez dr hab. Piotra Gołdyna oraz obejrzeli cześć artystyczną przygotowaną przez uczniów i nauczycieli szkoły. Uroczystość zakończyła się podziękowaniami zaproszonych gości.

Oprócz absolwentów sławskiej szkoły w uroczystościach rocznicowych wzięli udział Ireneusz Niewiarowski – senator RP, Kazimierz Pałasz – radny sejmiku wojewódzkiego w Poznaniu, Władysław Kocaj – wicestarosta Koniński, Grzegorz Matuszak – wójt Gminy Rzgów, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i uczniowie.
Jubileusz 100-lecia edukacji w Sławsku