Warsztaty dla szukających pracy

Jak skutecznie szukać pracy, jak rozmawiać z potencjalnym pracodawcą i znajdować swoje mocne strony – to tematy niektórych spotkań i warsztatów dla poszukujących pracy organizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu.

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu organizuje zajęcia grupowe dla osób poszukujących pracy – tzw. warsztaty. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się na przykład z zagadnieniami planowania kariery zawodowej, pisania dokumentów aplikacyjnych, autoprezentacji podczas rozmów kwalifikacyjnych, zasadami komunikacji werbalnej i niewerbalnej, pokonywania stresu i asertywności. Decydują one nie tylko o efektywnym poszukiwaniu pracy, ale także o skuteczności w życiu zawodowym.

Warsztaty i spotkania przeznaczone są zarówno dla osób, które rozpoczynają poszukiwania pracy, jak i dla tych, którzy już „wysyłają swoje CV”, ale od dłuższego czasu nie zauważają pozytywnych efektów swoich działań i potrzebują wsparcia w tym zakresie. Program warsztatów przewiduje również symulację rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą. Udział w zajęciach pozwoli na uporządkowanie informacji o swoich kwalifikacjach, doświadczeniach życiowych, realnych umiejętnościach, zdolnościach i zainteresowaniach. Takie przygotowanie pozwoli później na dobrą autoprezentację kandydata do pracy podczas rozmowy z przyszłym pracodawcą.

Zajęcia są bezpłatne i odbędą się w siedzibie oddziału zamiejscowego WUP w Koninie

Szczegółowy harmonogram spotkań i warsztatów