Powiat Koniński na Spartakiadzie Wojewódzkiej

Reprezentacja powiatu konińskiego zajęła V miejsce podczas XVII edycji Zimowej Wielkopolskiej Spartakiady LZS Mieszkańców Wsi Województwa Wielkopolskiego o Puchar Przewodniczącego Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, która odbyła się 8 marca 2015 r. w Wągrowcu.

W rywalizacji brały udział drużyny z 19 powiatów woj. wielkopolskiego. Powiat koniński reprezentowali przedstawiciele gmin: Kleczew, Golina, Kazimierz Biskupi, Krzymów i Kramsk. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w 8 konkurencjach sportowych, m.in. w piłce nożnej, siatkówce, przeciąganiu liny, rzutach karnych do bramki, rzutach lotkami do tarczy, wieloboju rekreacyjnym, podnoszeniu ciężarka o wadze 17,5 kg i konkursie wiedzy o LZS.

Powiat koniński był bezkonkurencyjny w podnoszeniu odważnika 17,5 kg w kat. wagowej do 80 kg – I miejsce dla Piotra Walczaka (gmina Kazimierz Biskupi), a także w wieloboju rekreacyjnym mężczyzn – I miejsce dla Macieja Przebieracza (gmina Golina). Po zaciętej rywalizacji zdobyliśmy również II miejsce w przeciąganiu liny – Tomasz Socha, Radosław Goiński, Dariusz Szymański, Przemysław Działak, Marek Malczyk (gmina Kleczew).

Po podliczeniu punktacji ze wszystkich konkurencji i gier zespołowych okazało się, że powiat koniński – z wynikiem 159,5 punktu – wywalczył piąte miejsce. Mistrzem Spartakiady został powiat średzki, drugie miejsce przypadło powiatowi ostrowskiemu, natomiast trzecie miejsce powiatowi szamotulskiemu.
Reprezentacja powiatu konińskiego
Przeciąganie liny