Bartosz Śliwicki laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach

Bartosz Śliwicki, uczeń drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącemu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie, został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach.

Staż w radiu RMF oraz indeks wydziału dziennikarstwa jednej z najlepszych polskich uczelni, to główne nagrody Bartosza Śliwickiego, laureata Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach.

Konkurs odbywał się w trzech etapach: pierwszy polegał na przygotowaniu pracy konkursowej, w drugim (okręgowym w Poznaniu) Bartosz Śliwicki zajął I miejsce pokonując swoich kolegów z Wielkopolski kwalifikując się do etapu centralnego w Warszawie. Pierwszego dnia rozgrywek finałowych spośród 150 uczestników z całej Polski, którzy przystąpili do testów pisemnych z zakresu wiedzy o mediach wyłoniono 48 finalistów. W gronie najlepszych znalazł się również nasz wychowanek, który musiał wykazać się wiedzą o społeczeństwie, kulturze, języku polskim i historia. W finale, którego poziom oraz rywalizacja były na bardzo wysokim poziomie rywalizowało 12 najlepszych uczestników. Odbył się on w formie w quizie z udziałem widowni. Bartosz znakomicie radził sobie nawet z trudnymi pytaniami, dlatego od razu stał się faworytem publiczności. Poziom wiedzy uczestników był bardzo wyrównany, dlatego niezbędna okazała się dogrywka, z której Bartek wyszedł zwycięsko. W klasyfikacji końcowej, uczeń naszej szkoły – Bartosz Śliwicki otrzymał tytuł laureata i II miejsce na liście, ustępując tylko jednym punktem konkurentowi z Warszawy – Markowi Teler uczniowi VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV w Warszawie, który zajął I miejsce. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć Bartosza, dziękuje również pani Emilii Gołębiowskiej, która przygotowała naszego laureata do konkursu – powiedział Jacek Żerkowski, dyrektor ZSP w Sompolnie.

Jeden z najbardziej prestiżowych konkursów organizowany przez Instytut Dziennikarstwa na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego odbył się w dniach 20-21 stycznia 2015 r. w Warszawie.

Patronat nad Konkursem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Quiz z udziałem widowni
Bartosz Śliwicki laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach