Skocz do zawartości

Luty

Aktualności

Rada Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Konińskiego zainaugurowała swoją działalność

Rada Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Konińskiego zainaugurowała swoją działalność. Pierwsze posiedzenie zdominowały sprawy organizacyjne.
 
Rada, jako organ konsultacyjny i opiniodawczy, powołana została przez Zarząd Powiatu 29 stycznia 2015 r. Dziewięcioosobowe gremium tworzy pięcioro przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz czterech reprezentujących organy powiatu.
 
Na posiedzeniu, które odbyło się 9 lutego w urzędzie, członkowie Rady Pożytku Publicznego Powiatu Konińskiego I kadencji odebrali z rąk starosty konińskiego akty powołania. Stanisław Bielik podkreślił rolę organu w dalszej współpracy samorządu z sektorem pozarządowym. Zapewnił też, że doskonalenie relacji partnerskich na rzecz wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i dialogu międzysektorowego w powiecie należy do priorytetowych działań władz samorządowych.
 
Drugą część obrad zdominowały sprawy związane z wyborami prezydium rady i sekretarza. Funkcję przewodniczącego rady powierzono Andrzejowi Łąckiemu z Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział w Koninie. W kierowaniu pracą organu wspierać go będą wiceprzewodniczący – Ireneusz Ćwiek ze Stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie” oraz sekretarz – Izabela Polak z Wilczyńskiego Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju.
Rada Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Konińskiego zainaugurowała swoją działalność
Rada Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Konińskiego zainaugurowała swoją działalność
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting