Skocz do zawartości

Luty

Aktualności

Gmina Kazimierz Biskupi zwycięzcą Zimowej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi

  Laureaci XVII Zimowej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu KonińskiegoXVII Zimowa Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego już za nami. Tegoroczne zimowe zmagania sportowe zakończyły się zwycięstwem gminy Kazimierz Biskupi. Na podium znalazły się także gmina Kleczew i Gmina Rychwał.
 
Powiatowe eliminacje spartakiady trwały trzy dni. Zawody rozegrane zostały 7 i 8 lutego w hali widowiskowo-sportowej OSiR Kleczew oraz 15 lutego w kompleksie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie.
 
Podczas dwóch pierwszych dni imprezy królowały gry zespołowe: piłka siatkowa i nożna. W niedzielę (15 lutego) reprezentacje gmin walczyły o punkty w 6 konkurencjach rekreacyjnych: w podnoszeniu ciężarka, wieloboju rekreacyjnym, przeciąganiu liny, rzutach lotkami do tarczy oraz celności strzałów piłką do bramki. Poza rywalizacją sprawnościową, na dorobek punktowy gmin, miały wpływ wyniki konkursu wiedzy z historii sportu LZS województwa wielkopolskiego.
 
W przeciąganiu liny najlepiej zaprezentowała się drużyna z gminy Kleczew. Reprezentanci gminy Kleczew okazali się także bezkonkurencyjni w konkursie wiedzy z historii sportu LZS województwa wielkopolskiego. Z kolei najwięcej celnych rzutów karnych do bramki oddali zawodnicy z gminy Grodziec i gminy Stare Miasto. Gmina Rychwał i Kazimierz Biskupi dominował w podnoszeniu ciężarków. Mieszkańcy z Gminy Golina i Kazimierza Biskupiego popisali się największymi umiejętnościami w wieloboju rekreacyjnym. A w rzutach lotkami do tarczy triumfowała gmina Krzymów i Golina.
 
W klasyfikacji ogólnej XVII Powiatowej Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi zwyciężyła gmina Kazimierz Biskupi. Na drugim miejscu zakończyła rywalizację gmina Kleczew, a na najniższym stopniu podium – Rychwał.
 
Najlepszym sportowcom Spartakiady puchary i medale wręczyli: Starosta Koniński – Stanisław Bielik, Wójt Gminy Grodziec – Anna Andrzejewska, z-ca Wójt Gminy Grodziec – Dagmara Kowalska, Dyrektor ZSEU w Żychlinie – Anna Matczak-Gaj, Burmistrz Goliny – Mirosław Durczyński oraz Wójt Gminy Stare Miasto – Ryszard Nawrocki.
 
Zawodnicy zwycięskich drużyn w poszczególnych dyscyplinach będą reprezentować Powiat Koniński w finale Wielkopolskiej Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi, który odbędzie się 8 marca w Wągrowcu. Natomiast w grach zespołowych: Gmina Wilczyn w piłce siatkowej mężczyzn, Gmina Rzgów w piłce siatkowej kobiet oraz Gmina Golina w halowej piłce nożnej mężczyzn, awansowały do półfinałów, które odbędą się 1 marca 2015 roku w Kleczewie i w Budzisławiu Kościelnym.
Rzuty karne do bramki
Podnoszenie ciężarka 17,5 kg
Przeciąganie liny
Laureaci XVII Zimowej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego
Uczestnicy XVII Zimowej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting