Wyłoniono najlepszych

Bartosz Szafrański, uczeń gimnazjum w Dębach Szlacheckich został laureatem konkursu biologiczno–chemicznego, natomiast Norbert Nawrotem, uczeń z gimnazjum w Ślesinie zwyciężył w konkursie matematyczno–fizycznym.

Wiedzę i umiejętności uczniów, z zakresu nauk biologiczno–chemicznych oraz matematyczno–fizycznych, oceniło jury konkursowe, powołane do wyłonienia laureatów dwóch konkursów: XIV biologiczno–chemicznego oraz VI matematyczno–fizycznego.

Konkursy adresowane były do gimnazjalistów zainteresowanych tymi przedmiotami. Zostały one tak zorganizowane, aby uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w obu konkursach równocześnie lub jednym z nich. Konkursy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i uczestniczyli w nich uczniowie gimnazjów z: Dębów Szlacheckich, Boguszyc, Lubstowa, Łuczywna, Mąkolna, Morzyczyna, Sompolna i Ślesina.

Laureatami w konkursu biologiczno–chemicznego zostali:
  • I miejsce – Bartosz Szafrański z gimnazjum w Dębach Szlacheckich,
  • II miejsce – Katarzyna Jania z gimnazjum w Sompolnie,
  • III miejsce – Zofia Walczak z gimnazjum w Dębach Szlacheckich.

Laureatami w konkursu matematyczno–fizycznego zostali:
  • I miejsce – Norbert Nawrotek z gimnazjum w Ślesinie,
  • II miejsce – Katarzyna Jania z gimnazjum w Sompolnie,
  • III miejsce – Jakub Pietrzak z gimnazjum w Mąkolnie.

Organizatorem przedsięwzięcia był Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie. Zwycięzcom wręczono nagrody książkowe i dyplomy.
Test kompetecyjne sprawdzający wiedzę uczestników konkursów
Uczestnicy dwóch konkursów: dwóch konkursów: XIV biologiczno – chemicznego oraz VI matematyczno – fi