Skocz do zawartości

Kwiecień

Aktualności

Powiatowe święto ekologii w Żychlinie

Starosta Koniński i Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych zapraszają w najbliższy poniedziałek do Żychlina na ekologiczne świętowanie.
 
Jubileuszowe obchody Światowego Dnia Ziemi połączone z podsumowaniem IX edycji akcji „Drzewko za butelkę” zapewnią miłośnikom przyrody i ochrony środowiska  wiele różnorodnych atrakcji. Uroczystości upłyną pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła” i koncentrować się będą wokół tematu odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej.
 
Uczestnicy spotkania wysłuchają m.in. wykładu Tadeusza Neczyńskiego, prezesa zarządu Geotermia Konin sp. z o.o., a także wezmą udział w konkursie wiedzy z dziedziny odnawialnych źródeł energii. Święto Ziemi stanie się też okazją do ogłoszenia wyników sześciu konkursów ekologicznych, m.in. na makietę Eko-domu, album „Bogactwa naturalne Ziemi” czy biżuterię ekologiczną.
 
W program jubileuszowych obchodów wpisuje się również podsumowanie IX edycji powiatowej akcji „Drzewko za butelkę”. Tradycyjnie nie zabraknie nagród dla placówek, które wykazały się największą ilością zebranych butelek i narętek. Dla najbardziej efektywnych zbieraczy starostwo ufunduje sadzonki drzewek, a do recyklingu trafi kolejnych tysiąc worków wypełnionych po brzegi plastikowymi odpadami.
 
Powiatowe ekologiczne świętowanie rozpocznie się 20 kwietnia, o godzinie 9.30. w obiekcie sportowo – dydaktycznym w Żychlinie. Zapraszamy!
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting