Znamy laureatów konkursu "Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga"

Sandra Kobojek, Jakub Kwieryng i Monika Pawlak, zostali laureatami konkursu plastycznego „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga”.

Laureatów 17. edycji konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pt „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga”, spośród 57 nadesłanych prac, wyłoniło jury konkursowe w składzie: Witold Nowak – Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji, Paweł Figurski – Kierownik Biura Spraw Obronnych i Kamila Grobelska – specjalista ds. zarządzania kryzysowego w Biurze Spraw Obronnych. W poszczególnych grupach wiekowych zwyciężyli:
  • Sandra Kobojek, Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie (kat. wiekowa; Klasy I-III),
  • Jakub Kwieryng, Szkoła Podstawowa im. Majora Henryka Sucharskiego w Licheniu Starym, gm. Ślesin (kat. wiekowa; Klasy IV-VI),
  • Monika Pawlak, Zespół Gimnazjalno–Szkolny w Morzyczynie, gm. Wierzbinek (kat. wiekowa – Gimnazja).
Komisja oceniająca wyróżniła także prace:
  • Katarzyny Sosnowskiej, Szkoła Podstawowa w Zaryniu, gm. Wierzbinek (kat. wiekowa; Klasy I-III),
  • Julii Budkiewicz, Zespół Gimnazjalno–Szkolny w Morzyczynie, gm. Wierzbinek (kat. wiekowa; Klasy IV-II),
  • Patrycji Skowrońskiej, Zespół Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lubstowie, gm. Sompolno (kat. wiekowa – Gimnazja).

Uczestnicy konkursu w swoich pracach ukazali różnorodność i wszechstronność działań podejmowanych przez służby zajmujące się bezpieczeństwem oraz przykłady poprawnych i niepoprawnych zachowań, które mają wpływ na własne bezpieczeństwo.

Celem konkurs było zainteresowanie tematyką bezpieczeństwa, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania różnorodnych zagrożeń może uratować życie lub zdrowie. Poprzez przekaz artystyczny można zwrócić uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, jakie mogą pojawić się w codziennym życiu oraz nauczyć właściwego zachowania i prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat.

Organizatorem konkursu była Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z komórkami zajmującymi się zarządzaniem kryzysowym w jednostkach samorządu terytorialnego.

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie zwycięzcy odebrali z rąk Błażeja Rakowskiego, komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Koninie oraz Pawła Figurskiego, kierownika Biura Spraw Obronnych. Uroczystość podsumowująca przedsięwzięcie odbyła się 23 czerwca 2015 r. w konińskim starostwie.
Praca Konkursowa Sandry Kobojek – laureatka w kat. wiekowej: Klasy I-III
Praca konkursowa Jakuba Kwierynga – laureat w kat. wiekowej: Klasy IV-VI
Praca konkursowa Moniki Pawlak – laureatka w kat. wiekowej – Gimnazja
Praca konkursowa Katarzyny Sosnowskiej – wyróżnienie w kat. wiekowej: Klasy I-III