Skocz do zawartości

Czerwiec

Aktualności

Powiat z dotacją na inwentaryzację wyrobów azbestowych

Nasz samorząd, jako jedyny powiat, otrzymał dotację z ministerstwa gospodarki w tegorocznym „Konkursie ofert – Azbest 2015!”.
 
Wsparcie finansowe w wysokości 123 tysięcy złotych udzielone zostało na przeprowadzenie inwentaryzacji wyrobów azbestowych w 13 gminach (wniosek powiatu nie obejmował gminy Kramsk, która już wcześniej otrzymała na ten cel dofinansowanie z ministerstwa). Realizacja zadania kosztować będzie prawie 154 tysiące, w tym środki z dotacji pokryją 80 % jego wartości.
 
Zgodnie z porozumieniem, podpisanym 19 czerwca 2015 r. pomiędzy Ministerstwem Gospodarki a Powiatem Konińskim, planowany termin zakończenia przedsięwzięcia ustalony został na 30 września br.
 
Wykonanie całości zadania powiat powierzył firmie AM Trans Progres Sp. z o.o. w Poznaniu. Według ustalonego harmonogramu, prowadzone w terenie prace inwetaryzacyjne rozpoczęły się w czerwcu i będą kontynuowane w lipcu. Po zestawieniu danych i dokonaniu niezbędnych korekt, na przełomie sierpnia i września wyniki inwentaryzacji zostaną wprowadzone do Bazy Azbestowej. Firma przygotuje też kończące zadanie sprawozdanie.
 
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting