Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kramska laureatem Wojewódzkiego Przeglądu Orkiestr Dętych w Kaliszu

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kramska wygrała Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych w Kaliszu. Na drugim zaszczytnym miejscu znalazła się Orkiestra Dęta Quantum z Rychwała.

Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych w Kaliszu zgromadził aż 21 orkiestr z Wielkopolski (700 muzyków oraz 200 mażoretek) i rozpoczął się wspólnym koncertem, pod batutą Marka Kubery. Powiat Koniński, reprezentowany przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Kramska i Orkiestrę Dętą Quantum z Rychwała okazał się niewątpliwym tryumfatorem. Obu orkiestrom przypadły laury zwycięstwa. Na najwyższym podium stanęli „dęciaki” z Kramska. Na drugim, równe zaszczytnym miejscu stanęli ubiegłoroczni laureaci – Orkiestra Dęta Quantum z Rychwała.

– Do Kalisza zjechało zacne grono utalentowanych muzyków z Wielkopolski, reprezentujących muzykę na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Tym bardziej cieszy nas fakt, że jury konkursowe, spośród 21 orkiestr, doceniło warsztat muzyczny właśnie naszej orkiestry oraz umiejętności taneczno-artystyczne mażoretek – poinformował Przemysław Domagalski, kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Kramsku.

Laureaci tegorocznego wydarzenia zakwalifikowali się do Ogólnopolskiego Festiwalu Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych w Krynicy-Zdrój ‘2016.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Zarząd Wojewódzki Ochotniczej Straży Pożarnej w Poznaniu, Zarząd Powiatowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu oraz Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskie.
Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kramska, laureat Wojewódzkiego Przeglądu Orkiestr Dętych w Kaliszu
Drugie, zaszczytne miejsce zajęła Orkiestra Dęta Quantum z Rychwała