Skocz do zawartości

Aktualności 2014

Aktualności

Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi

Wielkopolski Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi przypomina o jego kontynuacji wśród kobiet w wieku 50–69 lat.
 
Celem Programu jest podniesienie świadomości kobiet co do konieczności wykonywania badań profilaktycznych w tym mammografii oraz zmniejszenie wskaźnika umieralności na raka piersi poprzez zwiększenie liczby zmian wykrywanych we wczesnym etapie. Program obejmuje populację kobiet najbardziej zagrożonych zachorowaniem na raka piersi w przedziale wieku 50–69 lat w 2-letnich odstępach czasu.
 
Zgodnie z prognozami, do końca roku 2014 zostanie zbadanych w Populacyjnym Programie Wczesnego Wykrywania Raka Piersi około 122 000 Wielkopolanek i jest to wynik najlepszy od początku uruchomienia programu. Pod względem liczby przebadanych kobiet Wielkopolska ze stanem 241 960 zajmuje III miejsce w Polsce po województwie śląskim (293 277 zbadane kobiety) oraz mazowieckim (291 824 zbadane kobiety).
 
Ulotka z informacjami
Zobacz także:
Centrum Informacji TurystycznejTłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w KoninieChopin w powiecie konińskimrozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting