Skocz do zawartości

Wrzesień

Aktualności

Zostań menagerem turystyki wiejskiej

Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina” zaprasza mieszkańców gmin: Golina, Rzgów, Rychwał, Stare Miasto, Grodziec i Tuliszków, pracujących (lub planujących podjęcie pracy) w branży turystycznej do udziału w bezpłatnym projekcie szkoleniowo – doradczym „MENAGER TURYSTYKI WIEJSKIEJ”.

Jak przystąpić do założenia działalności związanej z turystyką wiejską? Jak skutecznie promować własne gospodarstwo, wreszcie – jak zapewnić mu niepowtarzalny klimat? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będą poszukiwać uczestnicy projektu „Menager turystyki wiejskiej”.

Celem projektu, prowadzonego przez Lokalną Organizację Turystyczną „Marina”, jest podniesienie wiedzy i kompetencji osób prowadzących działalność w branży turystycznej, a także tych, którzy taką działalność dopiero zamierzają podjąć. Szkolenie, które odbędzie się w dniach 9-10 października, obejmuje zarówno panel teoretyczny, jak i terenowe zajęcia praktyczne. W pierwszym dniu zajęć omówimy między innymi aspekty prawne prowadzenia działalności, sposoby pozyskiwania środków finansowych, ale pochylimy się też nad kwestiami skutecznej reklamy i marketingu.

Drugi dzień szkolenia to już zajęcia praktyczne, obejmujące wyjazd studyjny do dobrze prosperujących gospodarstw o różnym profilu działalności. To dla adeptów branży turystycznej szansa, żeby podpatrzeć mechanizmy sprawnie funkcjonujących obiektów, i w przyszłości przenieść je na grunt własnej działalności.

Zaplanowano, że w projekcie weźmie udział 15-20 osób zamieszkujących na terenie działania LGD „Solidarni w Partnerstwie”, co oznacza, że projekt dotyczy mieszkańców gmin Golina, Grodziec, Rzgów, Rychwał, Stare Miasto i Tuliszków. Zainteresowani udziałem w projekcie mogą do końca września zgłaszać się do biura Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina”, znajdującego się przy ulicy Dworcowej 2 w Koninie.

Zwieńczeniem przedsięwzięcia będzie wydanie folderu prezentującego walory turystyczne wybranych gmin, a także promującego podmioty turystyki wiejskiej. Publikacja będzie rozdysponowana wśród zainteresowanych turystów m. in. w Centrum Informacji Turystycznej w Koninie, a także na branżowych imprezach targowych.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting