Skocz do zawartości

Wrzesień

Aktualności

Wielkopolska Inauguracja Roku Szkolnego w Żychlinie

Naukę w szkołach powiatu rozpoczęło wczoraj ponad 1100 uczniów. A nowy rok szkolny zainaugurowała wyjątkowa uroczystość.
 
W Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina odbyła się pierwsza w 15 – letniej historii powiatu konińskiego Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego. Do Żychlina przybyli przedstawiciele władz państwowych, oświatowych i kościelnych, parlamentarzyści, samorządowcy oraz społeczność szkoły.
 
„Wybór miejsca na dzisiejszą uroczystość nie był przypadkowy – powiedział wojewoda Piotr Florek – Ministerstwo Edukacji Narodowej rok szkolny 2014/2015 ogłosiło „Rokiem szkoły zawodowców”, by podkreślić wagę kształcenia zawodowego. Oferta kształcenia w ZSE-U w Żychlinie jest niezwykle bogata i zgodna z zapotrzebowaniem na rynku pracy.”
 
Podczas akademii głos zabrały także Elżbieta Walkowiak wielkopolski kurator oświaty oraz Małgorzata Waszak starosta koniński. W inauguracyjnych przemówieniach nie zabrakło ciepłych słów o szkolnych przyjaźniach i radościach, jakie towarzyszą ludziom w wieku szkolnym, a także życzeń by nowy rok nauki okazał się czasem sukcesów, doskonałych wyników i wybitnych osiągnięć.
 
„Dziękując za udział w tej niezwykle ważnej dla Powiatu Konińskiego oraz społeczności Szkoły w Żychlinie uroczystości życzę, aby wywołała ona wiele dobrych wspomnień i jednocześnie była źródłem siły w przyszłych Państwa działaniach – mówiła starosta Małgorzata Waszak – Wybór Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie na miejsce wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego jest dużym wyróżnieniem nie tylko dla społeczności szkolnej, ale również dla powiatu konińskiego. Za to wyróżnienie jeszcze raz serdecznie dziękuję”.
 
W nastrój zadumy i refleksji wprowadziło uczestników akademii uczczenie 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz mini recital fortepianowy Michała Bonczystego, który zaprezentował się w utworach Fryderyka Chopina.
 
Wojewódzką Inaugurację Roku Szkolnego 2014/2015 uatrakcyjniły także występy artystyczne: zespołu „Fama” z Konina, chóru ze Szkoły Podstawowej w Żychlinie oraz szkolnego teatru „Kreska” w zabawnym spektaklu „A gdzie ten bon ton”.
Mini recital fortepianowy Michała Bonczystego
Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015 w Żychlinie
Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015 w Żychlinie
Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015 w Żychlinie
Występ chóru ze Szkoły Podstawowej w Żychlinie
Wprowadzenie pocztów sztandarowych
Dyrektor ZSE-U w Żychlinie Anna Matczak-Gaj
Wojewoda wielkopolski Piotr Florek
Starosta koniński Małgorzata Waszak
Wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Walkowiak
Występ teatru
Występ teatru
Występ teatru
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting