VIII Forum Regionów w Krynicy - Zdrój

Już po raz  ósmy liderzy środowiska samorządowego spotkali się na Forum Regionów w Krynicy-Zdroju. W debacie gospodarczej Powiat Koniński reprezentowała starosta Małgorzata Waszak.

VIII Forum Regionów (2 - 4 września) zgromadziło blisko 500 gości: liderów samorządowych, przedstawicieli elit regionalnych, biznesu, środowisk naukowych i organizacji pozarządowych (NGO) z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Na bogaty program konferencji składało się około 50 wydarzeń w 3 ścieżkach tematycznych m. in. sesje plenarne, panele, bloki tematyczne, warsztaty, wykłady, prezentacje oraz uroczysta gala ogłoszenia wyników Konkursu Lider Samorządów. Ważną częścią obrad Forum były debaty poświęcone finansom samorządów, rozwojowi regionalnemu, polityce spójności, ochronie środowiska, inwestycjom w regionach, budowaniu partnerstw, informatyzacji i promocji regionów, a także źródłom finansowania kluczowych inwestycji infrastrukturalnych. Nie zabrakło też rozmów o tym, jak zwiększyć efektywność wykorzystywania funduszy strukturalnych Unii Europejskiej.

Forum Regionów jest nieodłącznym elementem europejskiej debaty od ośmiu lat organizowanym jest przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich, Radę Programową Forum Regionów oraz Partnerów Forum Regionów.