VII Konińska Masa Rowerowa

Około 800 cyklistów wzięło udział w VII Konińskiej Masie Rowerzystów, która w sobotę (20 września) pokonała trasę Konin – Dąbroszyn – Konin. Przy pięknej pogodzie rowerzyści przejechali prawie 50 kilometrów.

Organizowany co roku w związku z Europejskim Dniem bez samochodu rajd otworzyła na Placu Wolności w Koninie patronująca temu wydarzeniu starosta koniński Małgorzata Waszak.
Później kilkuset rowerzystów ulicami Konina udało się w stronę Starego Miasta, a następnie drogą powiatową przez Trójkę i Czyżew wszyscy bezpiecznie dotarli do Dąbroszyna. Tam czekała na każdego kiełbasa z grilla, a także konkursy i występy uczniów z miejscowej szkoły podstawowej. Tradycyjnie wręczono też nagrodę dla najstarszego uczestnika rajdu ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Koninie.

Po około dwugodzinnej przerwie rowerzyści wrócili do Konina, gdzie na placu przy Starostwie Powiatowym zakończono Masę Rowerową.
VII Konińska Masa Rowerowa