Starosta Koniński wyróżniona Odznaką Honorową Sybiraka

Odznaką Honorową Sybiraka wyróżniono dziś (17 września) Małgorzatę Waszak, Starostę Konińskiego.

Światowy Dzień Sybiraka, obchodzony 17 września w rocznicę Agresji Rosyjskiej na Polskę, to odpowiedni moment do wspomnień oraz uhonorowania osób Odznaką Honorową Sybiraka. Grono zasłużonych, Postanowieniem Prezesa Zarządu Głównego Związku Sybiraków powiększyło się o kolejne trzy osoby. Wśród nich jest Małgorzata Waszak, Starosta Koniński, Jerzy Górecki oraz Zenon Karpiński. Jolanta Fabisiak i Arleta Kędziora-Kurz otrzymały Srebrną Odznakę Zasłużonego dla Związku Sybiraków.

Uroczystość Dnia Sybiraka poprzedziła Msza św., która odbyła się w Kościele św. Wojciecha w Morzysławiu. Po niej nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów przez Małgorzatę Waszak starostę konińskiego oraz Radzisława Kozłowskiego, skarbnika Powiatu Konińskiego pod tablicą upamiętniającą Sybiraków.
Złożenie kwiatów przez Małgorzatę Waszak, starostę konińskiego oraz Radzisława Kozłowskiego, skarbni
Małgorzata Waszak wyróżniona Odznaką Honorową Sybiraka
Małgorzata Waszak – Starosta Koniński