Skocz do zawartości

Powiatowy wieniec nagrodzony podczas wojewódzkich dożynek

Wieniec z Półwioska Starego reprezentujący Powiat Koniński zajął II miejsce w konkursie na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” podczas Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynek w Obornikach.

W niedzielę (31 sierpnia) na lądowisku Słonawy koło Obornik odbyły się XVI Wojewódzko – Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie.
Współgospodarz święta plonów Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak podziękował wszystkim wielkopolskim rolnikom za trud pracy na roli podkreślając siłę tradycji  dziękowania za płody ziemi.
Tradycyjnie Dożynkom towarzyszył Konkurs na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”. Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego zdobył Powiat Pilski. Na drugim miejscu znalazł się Powiat Koniński, a na trzecim Dekanat Wieleński.

(zdjęcie i oprac. na podstawie www.umww.pl)