Skocz do zawartości

Wrzesień

Aktualności

"Owoce i warzywa w szkole" w roku szkolnym 2014/2015

Szkoły podstawowez powiatu konińskiego chcące uczestniczyć w programie „Owoce i warzywa w szkole" w roku szkolnym 2014/2015 zobowiązane są do 8 września zgłosić udział w programie, we właściwym miejscowo ze względu na miejsce siedziby szkoły Oddziale Terenowym Agencji Rozwoju Regionalnego.
 
Program „Owoce warzywa w szkole" skierowany jest do 1 389 600 dzieci ze szkół podstawowych , które odbywają roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne zorganizowane w szkole podstawowej  oraz uczęszczają do klas I-III szkół podstawowych.
 
W ramach programu dzieci będą:
  • otrzymywały w każdym z 10 wybranych tygodni w semestrze nieodpłatnie po 2 lub 3 porcje owocowo-warzywne, w skład których będą wchodziły następujące produkty tj.: jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchew, rzodkiewka, słodka papryka , kalarepa, pomidorki, sok owocowy , warzywny lub owocowo-warzywny,
  • uczestniczyły w zajęciach kształtujących zdrowe nawyki żywieniowe oraz wzbogacających wiedzę o pochodzeniu produktów rolnych, zorganizowanych przez szkoły podstawowe zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 sierpnia 2014 r.
 
Całkowity budżet programu w roku szkolnym 2014/2015 wynosi ok. 23,3 mln EUR (96,8 mln PLN), w tym 20,5 mln EUR z budżetu UE (88%) i 2,8 mln EUR z budżetu krajowego (12%).
 
Aktualne formularze oraz szczegółowe warunki uczestnictwa w programie „Owoce i warzywa w szkole" w roku szkolnym 201412015 dostępne są na stronie internetowej Agencji Rozwoju Regionalnego, w zakładce „Owoce i warzywa w szkole".
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting