Najlepszy otrzyma indeks

Najlepszy uczestnik 22. Ogólnopolskiego Pleneru Rysunkowo-Malarskiego w Grochowach (gm. Rychwał) otrzyma indeks na wydziale malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Uzdolniona artystycznie młodzież z liceów plastycznych całej Polski, którym patronuje Krystyna Drążkiewicz, przyjęła zaproszenie Stefana Dziamary, burmistrza Rychwała do udziału w Plenerze.

Młodzi plastycy pod czujnym okiem nauczycieli Liceum Plastycznego w Kole i nadzorem merytorycznym wykładowców Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, doskonalą swój warsztat malarski z zakresu malarstwa pejzażowego oraz rysunku z modelem. Artyści, dzięki wykorzystaniu różnych technik malarskich utrwalają na płótnach przemijające piękno przyrody.

Laureata konkursu poznamy 27 września podczas wystawy poplenerowej, na którą zapraszamy do Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rychwale, godz. 16.00.