Karta Dużej Rodziny

Rodzinców wychowujących co najmniej trójkę dzieci zachęcamy do skorzystania z ogólnopolskiego programu „Karta Dużej Rodziny”.

„Karta Dużej Rodziny” wydawana jest nieodpłatnie i uprawnia do zakupu tańszych biletów na wydarzenia kulturalne i sportowe, czy przejazdy autobusami na terenie całego kraju. Mogą się o nią starać rodziny wielodzietne, dotyczy to również rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka. Karta przyznawana jest każdemu członkowi rodziny. Aby ją otrzymać należy złożyć wniosek w urzędzie gminy zgodnie z miejscem zamieszkania.

Zniżki mogą oferować instytucje publiczne oraz przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu zyskują prawo do posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny”. Lista miejsc i wysokość zniżek jest dostępna jest na stronie rodzina.gov.pl w zakładce Duża rodzina.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz rodzina.gov.pl.