III miejsce Wielkopolski w Słubicach

Reprezentacja z Wielkopolski z wynikiem 443,5 punktów w kwalifikacji generalnej zajęła III miejsce podczas finału centralnego XVII Ogólnopolskich Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych - Słubice 2014.

Dobra forma, zaangażowanie zawodników oraz zacięta rywalizacja przyczyniły się do zdobycia przez reprezentację Wielkopolski III miejsca w XVII Ogólnopolskich Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych - Słubice 2014. Spośród 16 województw startujących w tegorocznych zawodach w klasyfikacji generalnej wygrało województwo lubelskie zdobywając 511 punktów, przed opolskim – 471 punktów i wielkopolskim – 443,5 punktu. Wielkopolskę reprezentowały drużyny z Powiatu Konińskiego – Ludowy Uczniowski Klub Sportowy WILKI Wilczyn i Ludowy Zespół Sportowy POLONIA Golina.
Wielkopolska swój sukces zawdzięcza zawodnikom startującym w bloku: plażowa piłka siatkowa mężczyzn, piłka nożna mężczyzn, wyciskanie odważnika, siatkówka kobiet na trawie i mini golf.

W igrzyskach rywalizowało ponad 1000 zawodników z całej Polski w konkurencjach bloku rekreacyjnego: piłka siatkowa na trawie, piłka nożna, koszykówka, piłka siatkowa plażowa, przeciąganie liny kobiet i mężczyzn oraz sztafeta, czwórbój, wyciskanie odważnika i rzut do kosza w kategoriach open i konkurencjach bloku turystycznego: marsz na orientację, nordic walking, rowerowy tor przeszkód, rowerowy slalom, wędkarstwo oraz mini golf.

Organizatorem Igrzysk było Krajowe Zrzeszenie LZS przy współpracy Lubuskiego Zrzeszenie LZS w Gorzowie Wielkopolskim, a honorowym patronatem objął igrzyska Marszałek Województwa Lubuskiego - Elżbieta Polak i Wojewoda Lubuski – Jerzy Ostroucha.

Piłka nożna mężczyzn
Plażowa piłka siatkowa mężczyzn
Przeciąganie liny mężczyzn
II miejsce w piłce siatkowej mężczyzn