Delegacja powiatu w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym

Funkcjonowanie parków naukowo-technologicznych i sposób transferu nauki do biznesu to główne cele piątkowej (12 września) wizyty Małgorzaty Waszak, starosty konińskiego i pracowników konińskiego Starostwa w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Konińska delegacja oprócz poznania historii parku, jego struktury organizacyjnej oraz oferty inwestycyjnej Pomorskiej Strefy Inwestycyjnej odwiedziła firmy i instytucje, które w parku prowadzą swoją działalność. Były wśród nich takie firmy jak Fundacja EECD, która zajmuje się pozyskiwaniem kapitału ludzkiego dla gospodarki Pomorza i prowadzi projekty szkoleniowe dla branży IT (odpowiada m.in. za zwiększenie dostępności do wykwalifikowanych zasobów ludzkich). Dzięki takim działaniom rozwijają się też firmy zajmujące się nowoczesnymi technologiami z zakresu IT takie jak ROBONET. Wzorcowym przykładem transferu wiedzy do biznesu w gdańskim parku są również firmy z branży architektonicznej. Pracownia MOTYW, której działalność oparta jest na trzech filarach: architekturze, kreatywnej wizualizacji oraz szkoleniach, większość swoich projektów realizuje za granicą. Młodzi ludzie są między innymi autorami podwodnego hotelu w Dubaju. Fenomen budowli polega na lokalizacji, funkcji mobilności oraz szerokiej ofercie atrakcji dla odwiedzających.

Finałem była wizyta w studiu firmy BreakThru Films w Gdańsku, która poszczycić się może statuetką Oskara za film „Piotruś i wilk”. Konińska delegacja została zaproszona na plan filmowy powstającej tam ekranizacji „Loving Vincent”.
Małgorzata Waszak Starosta Koniński