Decydujmy wspólnie

Mieszkańcy Gminy Sompolno i Wierzbinek, wspólnie z przedstawicielami gmin, powiatu i Komendy Miejskiej Policji w Koninie, rozmawiali wczoraj (17 września) podczas pierwszej Debaty społecznej – Decydujmy wspólnie, o możliwości wystąpienia potencjalnych zagrożeń oraz ich przeciwdziałaniu.

Bezpieczeństwo mieszkańców oraz poprawa warunków życia, to sprawa priorytetowa zarówno dla władz samorządów gminnych oraz Powiatu Konińskiego, jak i Komendy Miejskiej Policji w Koninie. W dyskusji z mieszkańcami gminy Sompolno i Wierzbinek uczestniczyli: Małgorzata Waszak – Starosta Koniński, Andrzej Kossowski – Burmistrz Miasta i Gminy Sompolno, Paweł Szczepankiweicz – Wójt Gminy Sompolno, Janusz Stankiewicz – Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego, Sławomir Jądrzak – Komendant Miejski Policji w Koninie, Antoni Bąk – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Koninie oraz Paweł Figurski – Kierownik Biura Spraw Obronnych konińskiego Starostwa.

Ideą debat jest doprecyzowanie potrzeb oraz oczekiwań społeczeństwa wobec policji oraz podzielenie się spostrzeżeniami nt. bezpieczeństwa miejsc, w których mieszkańcy powiatu przebywają na co dzień. Dyskusje mają charakter konsultacji społecznych i służą wypracowaniu wspólnej polityki bezpieczeństwa. Zachęcam mieszkańców powiatu konińskiego do udziału w konsultacjach, które potrwają do października. Zależy nam bardzo aby mieszkańcy dzielili się swoimi uwagami i obawami – powiedziała Małgorzata Waszak, starosta koniński.

Debata w Sompolnie była pierwszą z cyklu spotkań na temat bezpieczeństwa w gminach powiatu konińskiego. Kolejne odbędą się według następującego porządku:

• 18 września, godz. 17.00  – Gimnazjum w Golinie,
  • 22 września, godz. 17.00 – Gminny Ośrodek Kultury w Skulsku (dla mieszkańców gmin Skulsk i Ślesin),
  • 24 września, godz. 18.00 – Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie (dla mieszkańców Krzymów i Stare Miasto),
  • 25 września, godz. 16.30 – Gminny Ośrodek Kultury w Kazimierzu Biskupim,
  • 29 września, godz. 17.00 – aula Gimnazjum Publicznego w Kramsku,
  • 1 października, godz. 13.00 – Gminny Ośrodek Kultury w Wilczynie (dla mieszkańców gminy Wilczyn i Kleczew),
  • 8 października, godz. 15.00 – OSP Rychwał lub Gimnazjum w Grodźcu (dla mieszkańców gminy Rzgów, Grodziec i Rychwał).